Seen & Been

2016 m. gegužę Alytaus „Zontos“ klubo narės prie savo puoselėjamo geltonų rožių rožyno pasodino klevą. Išvyka į Marcinkonis ir vakarojant Darželių kaime buvo paminėtas klubo 20-metis.

2016 m. kovą, vykdant onkologinių ligų prevenciją ir minint Tarptautinę moters dieną, vyko susitikimas su projekto „Nedelsk“ pradininke Agne Zuokiene. Renginys buvo organizuotas Alytaus kraštotyros muziejuje, pakviesti miesto gyventojai.

2016 m. vasarį visuotiniame narių susirinkime dalyvavo UAB „Svaja“ vadovė gydytoja Vida Sakavičienė, kuri papasakojo apie baimių atpažinimą ir jų valdymą, odos reakciją į įvairius dirgiklius, būdus, kaip spręsti iškilusias problemas.

2016 m. sausį Alytaus klubo narės aplankė Genocido muziejų, su Kristina Nargėlaite gvildeno moters padėtį islamo šalyse, viešėdamos „Maghrib“ restorane susipažino su zontietės Ramunės Trakymienės juvelyriniais dirbiniais, aplankė Taikomosios dailės muziejų ir jame eksponuojamas P.Gudyno restauravimo centro ir A.Vasiljevo parodas.

2015 m. gruodį surengė šventinį vakarą. Vakaras įgavo visas spalvas, kai prisilietė makiažo specialistės Dovilės Krutulytės komanda. Spalvų vakarą, sodrų pokalbių, juoko, Marijaus Sūdžiaus muzikos, į akimirkos juostą sudėliojo fotografas Robertas Šarknickas.

2015 m. rugsėjį, minėdamos Pasaulinę turizmo dieną, alytiškės zontietės leidosi į kelionę „Vytauto Didžiojo laiškų pėdsakais Alytaus krašte“. „Zontos“ Alytaus klubo nares lydėjo Turizmo informacijos centro, parengusio šį maršrutą, gidė Birutė Malaškevičiūtė.

2015 m. birželį keliavo į Rundalę, Rygą, Taliną, Saremo salas.

2015 m. birželį lankėsi Vilniaus universiteto Skandinavistikos centre ir Kairėnų botanikos sode, tuo laiku viliojusiame rododendrų žiedais.

2014 m. gegužę „Zontos“ klubo narės Rūta Jasionienė ir Jelena Tučina dalyvavo Vilniaus mero Artūro Zuoko ir jo žmonos Agnės namuose surengtoje šventėje „Nedelsk pasveikinti žydėjimo“.

2012 m. spalį alytiškės zontietės aplankė Anykščius – 2012-ųjų Lietuvos kultūros sostinę. 2012 m. gegužę Vilniuje keliavo Kristinos Sabaliauskaitės romano „Silva Rerum“ maršrutu. Pakeliui užsuko į Dargužius, į Sūrininkų namus, kur atradę savo vasaras ir žiemas gyvena alytiškis Valdas Kavaliauskas ir jo žmona Rasa. 2011 m. gruodį klubo narės viešėjo Jūratės ir Vilmanto Biesevičių kaimo turizmo sodyboje ir dalyvavo edukacinėje programoje „Pasibičiuliaukim“. 2011 m. rugsėjį alytiškės zontietės, pradėdamos 16 klubo veiklos metus, susipažino su Metelių regioninio parko teritorijoje esančiais gamtos ir architektūros turtais. 2011 m. gegužę Alytaus miesto klubas „Zonta“ Žuvinto biosferos rezervate minėjo savo veiklos 15 metų sukaktį.

2011 m. balandį Alytaus „Zontos“ klubo narės vyko į Belgiją. Čia ne tik susipažino su Briuseliu ir Briuge, bet ir užmezgė ryšius bei pasidalijo patirtimi su Briuselio zontietėmis.

2010 m. gruodį alytiškės zontietės lankėsi Rūtos Sakalienės sodyboje Marcinkonių kaime. Ragavo šilinių dzūkų tradicinių Kūčių patiekalų.

2010 m. spalį Alytaus „Zontos“ klubo narės vyko į Rygą, susipažino su Latvijos sostine, susitiko su zontietėmis, Operos ir baleto teatre žiūrėjo moderniąją operą „Karmen“.

*************

Ypatinga bendrystė alytiškes zontietes sieja su Alytaus „Rotary“ ir Dzūkijos LIONS klubais.

2016 m. birželį ir liepą zontietės dalyvavo prezidentų Andriaus Stasiukyno (Dzūkijos LIONS) ir Juozo Cicėno („Rotary“) inauguracijose.

2016 m. gegužę „Zontos“ klubo narės „Rotary“ klubo kvietimu dalyvavo vakare, kuriame Kalbos premijos laureatė, lituanistė Violeta Bakutienė pristatė naują programą „Sodinkime gyvenimo meilės medį“. 2016 m. gegužę drauge su „Rotary“ klubo nariais zontietės susitiko su Seimo nariais Kęstučiu Daukšiu ir Raimundu Markausku. 2016 m. kovą dalyvauta „Rotary“ organizuotame susitikime su buvusiu Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Izraelyje Dariumi Degučiu.
2015 m. gruodį zontietės dalyvavo „Rotary“ organizuotame vakare, skirtame Mykolui Kleopui Oginskiui. Kalbos premijos laureatė, lituanistė Violeta Bakutienė pristatė monospektaklį apie M.K.Oginskį, kurio 250-osios metinės minimos 2015 metais.

2015 m. lapkritį kartu su „Rotary“ klubo nariais alytiškės zontietės klausėsi paskaitos „Savižudybė, gyvenimo prasmė ir naujos lyderystės poreikis“. Ją skaitė Justas Kučinskas, filosofijos mokslų doktorantas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto valdybos vicepirmininkas, 2008–2014 m. „Arvi“ įmonių grupės plėtros vadovas.

2015 m. gegužę ir birželį klubo narės dalyvavo Dzūkijos LIONS 15 metų veiklos iškilmingame renginyje ir prezidento Žydrūno Marcinkevičiaus inauguracijoje, „Rotary“ prezidento Romo Burbos inauguracijoje.

Content/photo to come