Faktai

ZONTA INTERNATIONAL – tai tarptautinė organizacija, jungianti apie 30 000 narių (daugiau kaip 1 200 klubų) 67 šalyse. Visa organizacijos narių veikla grįsta savanorystės principu.

ZONTA INTERNATIONAL misija – vykdyti projektus, kurie stiprintų moterų statusą visuomenės gyvenime, skatintų jų aktyvią veiklą ir produktyvų bendravimą. Centrinė jos būstinė yra Čikagoje (JAV, Ilinojus). Visos organizacijos lėšos yra narių suaukotos.

Organizacijos pavadinimas kildinamas iš Lakotos indėnų sijų genties žodžio, reiškiančio „sąžiningumas ir patikimumas“. Veiklos pradžia laikomi 1919 metai, kai Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo susirūpinta nelygiavertėmis moterų ir vyrų galimybėmis saviraiškai, moterims neprieinama įtaka visuomenės gyvenimui ir ypač sunkia moterų indėnių padėtimi.

Dabar ZONTA INTERNATIONAL – asociacija, kurios tikslas gerinti moterų padėtį visose pasaulio valstybėse, atstovauti ir ginti ne tik asociacijos narių, bet viso pasaulio moterų interesus.

2014 m. patvirtintas organizacijos šūkis „Empowering Women Through Service and Advocacy“ (Suteikti daugiau galių moterims per paslaugas ir atstovavimą).

Daugiau informacijos www.zonta.org.com

Tarpukario Lietuvos moterys nespėjo pakliūti į „Zontos“ organizaciją. Atgavus nepriklausomybę, pirmosios Lietuvą bandė „atrasti“ Lenkijos zontietės. Deja, nesėkmingai. Danėms sekėsi geriau: 1992 m. per Danijos parlamente viešintį Lietuvos Seimo pirmininką profesorių Vytautą Landsbergį pradėjusioms ieškoti visuomeniškų moterų tarp mokslininkių, menininkių, verslininkių, politikių. Taip 1994 metais „Zontos“ klubas įsikūrė Vilniuje.

Šiuo metu Lietuvoje veikia trys „Zontos“ klubai: Vilniaus, Alytaus ir Marijampolės.

Šie klubai yra savarankiško Lietuvos regiono (Area 2) nariai. Lietuvos regionas yra 13-os ZONTA INTERNATIONAL apygardos dalis kartu su trimis Šiaurės valstybėmis – Danija, Norvegija ir Islandija.

Alytaus „Zontos“ klubas įsteigtas 1995 metų gruodžio 28 dieną. Jis vienija 18 narių.

Klubo susirinkimai vyksta kiekvieno mėnesio trečią ketvirtadienį.

2015–2017 metų klubo valdyba:

Prezidentė Ona Klinavičienė (advokate.o.k@gmail.com)

Viceprezidentė Inga Daukšienė (inga@vetrija.lt

Iždininkė Aušra Skroblienė (ausra@baldeka.lt)

Sekretorė Rūta Jasionienė (ruta.jasione@gmail.com)

Jelena Tučina (etucina@gmail.com)

Angelė Kvaraciejienė (a.kv@antstoliai.lt)

Daina Sarpalienė (daina.sarpaliene@gmail.com)

Nyheder

SE NYHEDER

Kalender

SE ARRANGEMENTER
Copyright © 2023, Zonta International - District 13.